Chiny nakładają 4,2 miliona dolarów grzywny na procesor płatności za linki hazardowe online

Chiny nakładają 4,2 miliona dolarów grzywny na procesor płatności za linki hazardowe online 28 listopada 2019 r 28 listopada 2019 r Yana Kapitsa
28 listopada 2019 r przez Athor nameTeo Gadzinski

Plik Chiński rząd przyjął bardzo surowe stanowisko w sprawie hazardu online ponieważ wszystkie formy hazardu są zakazane w Chinach, ale operatorzy iGaming na morzu nadal lekceważą przepisy i atakują chińskich graczy.

Pekin przesłał teraz jasny komunikat osobom zaangażowanym w hazard online, nakładając na nie ogromną grzywnę Płatności w Chinabank, procesor płatności z siedzibą w Pekinie. Firma została ukarana wysoką karą za linki do nieautoryzowanych witryn hazardowych online. Chiński rząd uderzył w procesor płatności kwotą 29,4 miliona RMB, co stanowi równowartość 4,2 miliona dolarów.

Chinabank Payments jest własnością JD Finance, firmy wydzielonej z chińskiego sklepu internetowego JD.com.

W tym konkretnym przypadku podmiot przetwarzający płatności został oskarżony o ułatwianie przelewów zagranicznych przez rezydentów kontynentu. To poważny problem, ponieważ Pekin ściśle kontroluje wypływ pieniędzy z Chin. Wiele z tych przelewów miało miejsce w okresie od maja 2017 r. Do maja 2018 r. Chociaż Chinabank nie był jedynym zaangażowanym kanałem płatności, jest to pierwszy publicznie dotknięty karami.

Według chińskich mediów transfery pieniężne były głównie powiązane z plikiem hazard online w Kambodży. Krążą pogłoski, że omawiana witryna hazardowa online była powiązana z niektórymi z wielkich nazwisk hazardu w Makau. Była to dobrze prosperująca operacja hazardowa online, w której regularnie obsługiwano ponad milion klientów.

Główne problemy z usługami finansowymi

To nie pierwszy raz, kiedy JD.com ma styczność z prawem. Na początku tego roku Władze monetarne Makau (AMCM) umieścił swoją nazwę na liście firm z kontynentu, które były zaangażowane w działalność finansową, która została uznana za podejrzaną. Ostrzegł, że goście i mieszkańcy Makau powinni uważać na każdego, kto twierdzi, że może ułatwiać transfery pieniężne z kontynentu bez korzystania z legalnych środków za pośrednictwem podziemnej bankowości.

Chiny zawsze były bardzo surowe w kwestii odpływów pieniędzy, a pieniądze trafiające do Makau są jednym z głównych problemów. Makau jest ulubionym miejscem dla chińskich pieniędzy, ponieważ chińscy high-rollowcy i inni korzystają z podziemnych połączeń bankowych, aby wyprowadzać pieniądze z kraju. Ta grzywna nałożona na płatności Chinabank sprawia, że ​​wydaje się, że Pekin rozszerza swoje zwalczanie wypływów pieniędzy, przyglądając się operacjom hazardowym online.

Inne podmioty obsługujące płatności dbają o czystość i współpracują z władzami. Alipay, jedna z największych chińskich marek w dziedzinie płatności, wysłała władzom ponad 500 przypadków podejrzanych płatności związanych z hazardem i porządkowała swoją platformę, aby nikt nie korzystał z jej platformy do płatności za hazard online.