Republika Czeska pomaga problematycznemu hazardowi, uruchamiając nowy rejestr samowykluczenia

Republika Czeska pomaga problematycznemu hazardowi, uruchamiając nowy rejestr samowykluczenia 17 września 2022 17 września 2022 Yana Kapitsa
17 września 2022 przez Athor nameTeo Gadzinski

Ministerstwo Finansów Republiki Czeskiej tak wydała nowy rejestr samowykluczenia ponieważ kontynuuje swoje wysiłki na rzecz pomocy hazardzistom problemowym w tym kraju.

Czescy gracze mogą teraz zarejestrować się w tym rejestrze, co uniemożliwi im otrzymywanie jakichkolwiek usług hazardowych i ofert przed dotarciem do nich.

Rejestr został uruchomiony 15 września 2022kasyna online i bukmacherów.

Wszyscy operatorzy gier hazardowych licencjonowani w Republice Czeskiej musi dołączyć do rejestru i być gotowym do zablokowania wymienionych w nim osób do 20 grudnia, kiedy to zakończy się pilotażowy etap programu.

Zadaniem operatorów gier hazardowych jest upewnienie się, że wszyscy ich gracze są nieobecni w rejestrze. Podczas gdy Republika Czeska spodziewa się, że większość osób w rejestrze będzie składać się z osób, które dobrowolnie przystąpiły do ​​programu, inne osoby mogą zostać wpisane do rejestru przez osoby trzecie pod trzema warunkami.

Jeśli gracz jest leczony z powodu uzależnienia od hazardu, jeśli ogłosi bankructwo lub jeśli otrzymuje zasiłki lub świadczenia od państwa.

Minister Finansów Republiki Czeskiej, Alena Schillerova, powiedział, że wykorzystywanie zasiłków lub świadczeń do uprawiania hazardu od dawna stanowi problem w tym kraju. Dzięki nowemu rejestrowi będzie to niemożliwe.

Schillerova uczyniła z rejestru projekt zwierząt domowych, obiecując w listopadzie 2019 r., Że rejestr zostanie uruchomiony do połowy 2022

Rejestr jest drugim z trzech kroków, które Republika Czeska obiecała podjąć w celu rozwiązania problemu z hazardem. W czerwcu 2019 roku rząd uruchomił Moduł analityczny systemu informacji o grach hazardowych (AISG), system, który gromadzi dane dotyczące hazardu w czasie rzeczywistym, aby pomóc w opracowywaniu strategii regulacyjnych.

Nowe podatki oparte na ryzyku hazardowym

AISG pomogło stworzyć w Czechach nowe podatki od hazardu, które zaczęły obowiązywać w styczniu 2022

W loteriach, bingo i grach na żywo podatki wzrosły z 23 procent do 30 procent, podczas gdy podatki od zakładów o ustalonych kursach wzrosły z 23 procent do 25 procent. W trzecim i ostatnim etapie Ministerstwo Finansów we współpracy z organami administracji publicznej stworzy wewnętrzne procesy zapewniające bezpieczeństwo konsumentów.