Niemieckie kasyna online nie zostaną ukarane, jeśli będą teraz przestrzegać przyszłych przepisów

Niemieckie kasyna online nie zostaną ukarane, jeśli będą teraz przestrzegać przyszłych przepisów 14 września 2022 14 września 2022 Yana Kapitsa
14 września 2022 przez Athor nameTeo Gadzinski

Zgodziło się na to wszystkie 16 landów zezwalaj na kasyna online i poker roomy do kontynuowania działalności, pod warunkiem, że zaczną przestrzegać nowych krajowych przepisów dotyczących hazardu, które mają wejść w życie 1 lipca 2022 r.

Obecne przepisy dotyczące hazardu, które są egzekwowane w Niemczech, mają charakter tymczasowy. Od 1 lipca 2022 r. Nowe przepisy dotyczące hazardu pozwolą legalnym kasynom online, bukmacherom i pokojom pokerowym działać legalnie.

Jednak szefowie 16 niemieckich landów zgodzili się, że istniejące kasyna online i pokoje pokerowe obsługujące niemieckich graczy mogą nadal działać, o ile będą przestrzegać nowych przepisów dotyczących hazardu określonych w projekcie ustawy, zanim staną się one stałe. Operatorzy gier będą musieli zapewnić ich zgodność do 15 października 2022

Niektóre z bardziej znaczących zasad w projekcie przepisów obejmują sztywny limit, ile gracze mogą wpłacić w danym okresie, oprócz ustaw maksymalny zakład 1 € na wszystko automaty online.

Zgoda na osłabienie nielegalnych operatorów

Chociaż porozumienie narodowe zostało osiągnięte w odpowiednim czasie, nie wszystkie kraje związkowe zrobiły to entuzjastycznie.

Stany Brema i Saarland byli szczególnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem stanowiło brak środków ochrony graczy w projekcie przepisów. Szefowie obu państw wahali się również, czy obiecać nielegalnym operatorom gier hazardowych darmową przepustkę na lata ich działalności w Niemczech.

Ostatecznie oba stany skapitulowały, powołując się na obawy, że wstrzymanie prac nad nowymi przepisami dotyczącymi gier hazardowych może doprowadzić do tego, że nielegalni operatorzy gier hazardowych zyskają kolejną przewagę na legalnym niemieckim rynku gier hazardowych w 2022 roku.

Traktat o państwie trzecim zezwala na zakłady sportowe online

Niemieckie „Traktat państwa trzeciego o grach hazardowych”Weszła w życie na początku 2022Rada Regionalna Darmstadt i Ministerstwo Hesji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jako główne organy zajmujące się przetwarzaniem i zatwierdzaniem wniosków o licencje na zakłady sportowe.

W kwietniu 2022

Rada Regionalna Darmstadt odwołała się od tego orzeczenia do Sądu Administracyjnego w Kassel, który jeszcze nie wydał orzeczenia w tej sprawie.