Melco Resorts przesuwa się naprzód dzięki kontrowersyjnemu zakupowi udziałów w Crown

Melco Resorts przesuwa się naprzód dzięki kontrowersyjnemu zakupowi udziałów w Crown 14 sierpnia 2019 r 14 sierpnia 2019 r Kvartskheli Egorov
14 sierpnia 2019 r przez Athor nameTeo Gadzinski

Władze australijskie postawiły poważne zarzuty przeciwko Crown Resorts i były prezes James PackerZawarł umowę z Melco Resorts i wszczął dochodzenie w Crown Resorts. Jednak nie powstrzymuje to Melco Resorts przed kontynuowaniem swojego planu zakup kolejnych 10 procent udziałów w Crown Resorts.

Zakup ten został pierwotnie uzgodniony w maju 2018 r. Na 20-procentową wyprzedaż akcji, z czego połowa została już przeniesiona. Według Melco zobowiązane jest do zrealizowania pozostałych 10 proc. Sprzedaży w ramach umowy. Fakt, że Crown Resorts dąży do sprzedaży, jest również niepokojący, biorąc pod uwagę fakt, że może to wpłynąć na jej sprzedaż Kasyno Barangaroo licencja.

Pomimo faktu, że władze australijskie mogą zabronić Melco posiadania akcji, firma nadal forsuje umowę zgodnie z ustaleniami. Mając nadzieję, że uda się uprzedzić jakiekolwiek dochodzenie prawne i licząc na pozytywny wynik, Melco współpracuje z władzami Australii w dochodzeniu.

Bloomberg Markets and Finance

Melco Resorts ujawniło, że powiadomiło każdy stanowy organ regulacyjny ds. Hazardu o swoim planie poddania się ocenie rzetelności. Było to 6 czerwca, cztery dni robocze po ogłoszeniu transakcji, ale zanim jakikolwiek regulator skontaktował się z nią.

Problem w tym, że nowa analiza może nadal sabotować umowę. Australijski krajowy organ ds. Uczciwości już bada, czy urzędnicy federalni zostali przekupieni lub narażeni na szwank we wszystkich transakcjach w Crown Resorts. Dodatkowo, ujawnienie kolejnej zakazanej firmy uczestniczącej w transakcji zwiększa ryzyko.

Rekordy to potwierdzają Great Respect Limited jest właścicielem 20 procent Melco International, spółki holdingowej, która posiada pakiet kontrolny w Melco Resorts. Great Respect to kolejna firma na liście zakazanych, z którą Crown Resorts nie powinien mieć kontaktów biznesowych.

Cofnięcie licencji Crown - ostateczność

Akcje korony już zostały pobite. Ich wartość spadła o dziesięć procent od czasu ujawnienia rewelacji dwa i pół tygodnia temu. Jednak pomimo problemów analitycy gier twierdzą, że licencja kasyna Crown Resorts nie jest zagrożona i zostanie cofnięta tylko w ostateczności.

Eksperci od gier w Australii Zwróć uwagę, że chociaż operatorzy kasyn są zobowiązani do napotykania problemów, zwykle reagują na surowe ostrzeżenie lub kary finansowe. Dzięki regulacjom obowiązującym w Australii cofnięcie licencji jest ostatecznością, ponieważ większość problemów jest skierowana do osób fizycznych, a nie do organizacji. Zainteresowane osoby po prostu zerwą więzi z firmą, co jest najlepszym sposobem rozwiązania poważnych problemów zamiast anulowania licencji.