Spelinspektionen przedstawia ogólnokrajową kampanię na rzecz świadomości hazardu

Spelinspektionen przedstawia ogólnokrajową kampanię na rzecz świadomości hazardu 17 grudnia 2019 r 17 grudnia 2019 r Yana Kapitsa
17 grudnia 2019 r przez Athor nameTeo Gadzinski

Gry spektions, który jest Szwedzki Urząd ds. Gier ogłosił niedawno ogólnokrajową kampanię zaprojektowany w celu zwiększenia świadomości na temat zasad i przepisów regulujących branżę hazardową w Szwecji.

Ta dwutygodniowa kampania potrwa od końca grudnia do początku stycznia i będzie zawierała reklamy umieszczone w widocznym miejscu na billboardach, w gazetach, magazynach i na stronach internetowych. Spelinspektionen przeznaczył budżet w wysokości 2,5 miliona SEK na nadchodzącą kampanię, co stanowi ułamek budżetów reklamowych wielu firm hazardowych online.

Anders Sims, kierownik ds. komunikacji w Spelinspektionen powiedział, że kampania ta miała na celu dostarczenie szwedzkim obywatelom więcej informacji na temat zalegalizowanego rynku gier hazardowych i operatorów, którym mogą ufać.

Jednym z głównych celów kampanii jest przekonanie szwedzkich graczy do gry z licencjonowanymi firmami hazardowymi i unikanie podziemnych firm, które działają w Szwecji nielegalnie. Kiedy gracz uzyskuje dostęp do licencjonowanego kasyna, może być pewien, że nie zostanie oszukany, ponieważ operator online musi w pełni przestrzegać przepisów dotyczących gier ustanowionych przez Spelinspektionen. Jeśli napotkają problem podczas gry w licencjonowanej witrynie, zawsze mają do tego prawo.

Z drugiej strony, kiedy gracze odwiedzają nielicencjonowane strony internetowe, mogą zostać wykorzystani i nie mają żadnego środka prawnego. Jest to jeden z wyraźnych przekazów, które Spelinspektionen chce podkreślić podczas swojej dwutygodniowej kampanii i zachęcić szwedzkich graczy do gry wyłącznie z licencjonowanymi operatorami kasyn.

Agresywne podejście do egzekwowania prawa

Spelinspektionen wielokrotnie pojawiało się w wiadomościach od agresywnie ścigać operatorów gier hazardowych którzy zostali przyłapani na łamaniu szwedzkich przepisów dotyczących hazardu. Ostatnio Spelinspektionen wydał ostrzeżenie Aktiebolaget Trav och Galopp (ATG) za zezwolenie bukmacherom, którzy nie mieli wymaganych uprawnień, do działania na torach wyścigowych.

Regulator gier również się postarał Globalne gry w tym roku, jako że operator został oskarżony o to, że nie robi wystarczająco dużo, aby powstrzymać pranie brudnych pieniędzy i promować odpowiedzialną grę. Spelinspektionen twierdził, że Global Gaming nie w pełni przestrzega przepisów dotyczących gier i postanowił cofnąć operatorom licencję na gry - wysyłanie surowego ostrzeżenia do reszty branży gier.

Spelinspektionen również nałożył 21 grzywien na operatorów gier w 2019 r., Ponieważ strażnik cały czas podkreśla zgodność z przepisami dotyczącymi gier. Jednak tylko jeden z tych operatorów zapłacił karę, ponieważ pozostali zdecydowali się złożyć odwołanie i sprzeciwić się grzywnie.

Stowarzyszenie branżowe ds. Gier online (BOS), które jest stowarzyszeniem operatorów gier hazardowych w Szwecji, skrytykowało przepisy Spelinspektionen, określając je jako niejasne, ale Spelinspektionen uzasadnił swoje stanowisko, mówiąc, że operatorzy gier hazardowych będą mieli jasność co do wszystkich przepisów w krótkim czasie.